in ,

Νίκη στα Ιωάννινα για τις Νεάνιδες του ΣΚ Νικόπολη Πρέβεζας

Μεγάλη νίκη για τις Νεάνιδες του ΣΚ Νικόπολη μέσα στα Γιάννενα. Χωρίς να φτάσει σε μεγάλη απόδοση η ομάδα νεανίδων της Νικόπολης, κατάφερε να πάρει μια σημαντική νίκη με 45-48 απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα του ΣΚ Ιωαννίνων. Οι παίκτριες της Νικόπολης μπήκαν στο παρκέ χωρίς ενέργεια στην άμυνα και με πολλές άστοχες τελικές επιλογές, δίνοντας έτσι το δικαίωμα στις αντιπάλους τους να μείνουν κοντά στο σκορ και να προηγηθούν στο 2ο δεκάλεπτο. Μετά το ημίχρονο ωστόσο η ομάδα της Νικόπολης έπαιξε πιο δυναμική άμυνα και διόρθωσε τις επιθετικές της επιλογές καταφέρνοντας να πάρει την πολυπόθητη εκτός έδρας νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 7-7, 17-15, 17-15, 4-11

ΣΚ Νικόπολη (Αντύπας-Σταμάτη): Μπάμπη, Ρεμεντζά, Λιάλιου, Κωστή, Σουλιώτη, Ντάτσα-Μαστρογιάννη Ν., Γκοράτσα, Παππά, Ντάτσα-Μαστρογιάννη Αθ., Κυζιροπούλου, Μικρούλη, Τούση